Otrdiena, 07.05.2024, 22:09

Meklēju ceļu

Vietnes izvēlne
Atbildes uz epastu

Ierakstiet Jūsu epastu:

Delivered by FeedBurner

Sadaļas kategorijas Kategorijas iedaļa
Mūsu aptauja
Kā Jūs uzzinājāt par mūsu mājas lapu?
Atbilžu kopskaits: 51
Kalendārs
«  Maijs 2024  »
PrOTCPkSSv
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Statistika

Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Atbildes uz jautājumiem


Labdien, mans dels macas pirmaja klase, tulinj jau to beigs, bet joprojam vel matematikas uzdevumus rekina izmantojot pirkstus. Sakiet ludzu cik ilgi bernam butu jaskaita uz pirkstiem?
Elvīra
Labdien, Elvīra. Uz Jūsu jautājumu varu atbildēt tā:
Tas, ka bērns līdz šim skaita "uz pirkstiem", liecina par to, ka viņam nav attīstīta loģiska domāšana un nav trenēta atmiņa. Ar to vajadzētu sākt nodarboties no 4-5 gadiem, dodot bērnam vienkāršus uzdevumus, piemēram,
1.vairāk-mazāk, augstāk-zemāk, vecāks- jaunāks, tuvāk- tālāk;
2.skaitīt līdz 20 un atpakaļ;
3.nosaukt skaitli un viņam blakusstāvošus skaitļus( piem. 6, blakus 5 un 7).
Bet arī tagad nav par vēlu ar to sākt nodarboties. Bieži labus rezultātus dod uzdevumi ar naudu. Piemēram, bērns nevar saskaitīt , cik būs 5+7, bet labi tiks galā ar uzdevumu: Tev ir 5 lati, man ir 7 lati, cik mums ir kopā lati?
Priekšā vasara. Jums būs daudz laika nodarboties ar bērnu. Trenejiet viņa atmiņu, uzmanību. Dodiet viņam vairāk piemēru no ikdienas dzīves, un Jūs redzēsiet rezultātus- Jūsu bērns sāks labāk orientēties skaitļos un ciparos.
Vēlu veiksmi. Ar cieņu, Raisa. 
Kategorija: Sociālais pedagogs | Skatījumu skaits: 2487 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 30.05.2013

Labdien! Vēlējos pajautat, vai cilveks āreji var but tads, kads nemaz iekseji nejutas? Piem, attiecibu zina ar partneri, ja ir strids, nejutos agresiva, izsaku viedokli, kas nepatik vai kadas dusmas par kadu patnera ricibu, saaku dusmoties, ari sanak pateikt kadu skarbaku vardu utt, bet vins saka ka esu agresiva, bet man nav taa ka gribetu vinam kko sliktu darit vai ieriebt, mest ar kadu prieksmetu vai ''nosist'' vinu par vina kadu ricibu , kas man nepatik, gribu tikai mierigi izrunaties bez stridiem.

Labdien, Santa.

Pēc Tava teiktā, es saprotu, ka Tevi mulsina fakts, ka pati nejūties agresīva, bet kāds cits Tavu uzvedību nosauc par agresīvu.

Šajā situācijā būtu svarīgi noskaidrot, kas tad tieši partnerim Tavā uzvedībā šķiet agresīvs – tonis, biežums, veids kā runā, žesti utml. Tas var būt lielisks veids kā ieraudzīt sevi no malas , un pamanīt to, ko citi redz, bet pats ne. Nereti ar notiek tā, ka citi sūtīto informāciju uztver citādāk kā ir domāts un justs. Tātad reizēm cilvēks var būt ārēji tāds, kāds iekšēji nemaz nejūtas .Bet reizēm notiek ar tā, ka apkārtējie ir acīgāki un pamana kādu īpašību vai emociju, ko paši sevī nemaz nepamanām un neatzīstamies, ka tādi esam. Kad uzzināsi konkrētāk, kas partnerim šķiet agresīvs Tavā rīcībā, tad varēsi ar domāt, kā rīkoties tālāk, jo pastāv ar vēl iespēja, ka partnerim vienkārši nepatīk, ka viņam iebilst.

Lai izdodas!

Ar cieņu, Inese

Kategorija: Psihologs | Skatījumu skaits: 1814 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 29.05.2013

Labdien. Mana problēma ir šāda, reizēm jūtu, ka kaut kur iesprūstu. Konkrētāk, nepārtraukti nepieciešams kāds, kam pieķerties kaut vai domās. Bet es atskārstu, ka man šo cilvēku nevajag. Es pat to apzinos ar prātu, bet ne ar sirdi. Man ir izdevies pāris cilvēkus atlaist un ir kļuvis vieglāk, vairs nav nekādu problēmu kontaktēties ar šiem ‘atlaistajiem’ cilvēkiem, bet tad sapratu, ka visu laiku ir jābūt kādam vienam par ko domāt un nav spēka ’atlaist’. Iespējams tas ir tāpēc, ka ir nepieciešama mīlestība un rūpes, kas iztrūkst. Spēju aizvietot šīs sajūtas ar daudz dažādām interesēm, bet, kad uznāk ‘melnie’, tad nevar saņemties nekā – ar prātu tikai apzinos, bet griba izplēn. Sāku apsvērt domu, ka varbūt man vajadzētu apmeklēt psihologu? Vai šī būtu īstā palīdzība, kuru meklēt? Ko Jūs ieteiktu man darīt?


Labdien, Agnese!

Izklausās, ka esat sevis izzināšanas procesā un vēlaties rast iespēju palīdzēt sev grūtos dzīves brīžos. Iestrēgšana ir dabisks process, kad cilvēks ir ceļā uz kādu noteiktu mērķi. Tomēr svarīgi apzināties kā šo iestrēgšanas brīdi novērst vai virzīt tālāk. To varētu skaidrot kā brīdi, kad ir iespēja izvērtēt, kur esmu, ko šeit daru un vai vispār esmu, vai neesmu uz pareizā ceļa

Domājot par Jūsu pieķeršanās stāstu, gribas teikt, ka cilvēks ir sociāla būtne, tad iespējams arī saprotams kādēļ vēlaties kādam pieķerties. Dzīve ir kā piedzīvojumu grāmata, Jūs varat to šķirstīt šurpu – turpu, kavēties atmiņās, bet varat arī izvēlēties šajās lapās vairāk neskatīties!

Patiesi ieteiktu Jums apmeklēt psihologu, jo tas varētu būt veids kā atrast tieši savas pareizās atbildes noteiktā dzīves ceļā!

 

Saulainas dienas Jums!
Laima

Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1837 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 25.05.2013

Kā var adoptēt bērniņu, kur var atrast nepieciešamo informāciju un nosacījumus, lai varētu adoptēt? Kur vērsties?
Agnese

Sveicināti, Agnese!

Lai apzinātu adopcijas nosacījumus aicinu Jūs iepazīties ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.111, kuri nosaka kārtību, kādā adoptējami bērni. Sk.šeit: http://likumi.lv/doc.php?id=72987

Informēju arī, ka adopcijas norises gaitu pārrauga bāriņtiesa, tādēļ ja esat nolēmusi uzņemt bērnu savā ģimenē, tad jāvēršas šajā institūcijā, kas atrodas Jūsu deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā.

Labklājības ministrija ir izstrādājusi detalizētu informāciju, kur soli pa solim varat iepazīties ar to, kā tiek organizēta un izskatīta adopcijas kārtība. Nepieciešamo informāciju varat apskatīt šeit: http://www.lm.gov.lv/text/1550

 

Lai Jums veicas!

Atbildi sagatavoja: sociālā darbiniece Laima Valpētere


Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1627 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 25.05.2013

Labdien, mani vecāki ir atkarīgi no alkohola jau ilgus gadus, kur var vērsties, ja vēlos viņiem palīdzēt? Bet viņi paši neatzīst savu atkarību. Kā viņus mēģināt ieinteresēt dzīvei, ja viņi neredz jēgu dzīvei pat savos bērnos? Agnese

Labdien, Agnese!


Vispirms vēlos teikt paldies par uzdrīkstēšanos atklāt un runāt par grūtībām kādas esat novērojusi savā ģimenē. Diemžēl alkohola atkarība ir plaši izplatīta un vairums alkohola atkarīgie cilvēki paši saviem spēkiem nespēj pārvarēt savu atkarību. Un līdzīgi kā Jūsu vecāku gadījumā tie to nemaz neatzīst. Atkarība var sākties ar pavisam parastu iedzeršanu piektdienu, sestdienu vakaros vai tikai svētku reizēs, tā var veidoties vairāku gadu garumā un cilvēks to patiesi pats nemaz nemana. Tipiskākais atkarīgā viedoklis parasti skan tā: „Es visu kontrolēju, es pats varu visu jebkurā brīdī pārtraukt!” Alkohols tā ir slimība, lai to izārstētu cilvēkam ir nepieciešama speciālistu palīdzība. Palīdzību alkohola atkarībā var sniegt sociālais darbinieks, psihologs, psihoterapeits, psihiatrs, vai atkarības profilakses speciālists. Šie ir profesionāļi ir kompetenti palīdzēt rast risinājumu dažāda rakstura problēmās un arī alkohola atkarības gadījumā varat vērsties pie tiem, ja vēlaties palīdzēt saviem vecākiem. Sadarbībai jābūt regulārai, jo persona, kas pārtraucot lietot alkoholu jebkurā brīdī pastāv risks „krist atpakaļ” un pielietot zināmos uzvedības modeļus, jo jaunus uzvedības/ darbības ir grūti uzreiz mainīt. Tomēr darbs visveiksmīgāk ir iespējams, tad ja pati persona ir motivēta mainīt savu dzīvi un iesaistīties problēmas risināšanā, pretējā gadījumā tā ir lieki iztērēta enerģija. Protams, saprotama Jūsu vēlme vecākiem palīdzēt, tāpēc ieteicams ar vecākiem par to runāt. Svarīgi ir pašam izprast notiekošu un veidot sarunu par novēroto, izrādot rūpes un nenosodīt!

Jāteic, ka Jūsu vēstulē ir jūtams, ka esat norūpējusies par saviem vecākiem. Un tas ir pavisam saprotami, jo tā ir Jūsu ģimene un Jums tā nav vienaldzīga. Tāpēc būtiski, lai saprastu, kas tieši Jums palīdzētu sniegt atbalstu vecākiem un, lai rast spēku sevī, ieteiktu Jums apmeklēt atbalsta vai pašpalīdzības grupas atkarīgo cilvēku tuviniekiem. Ja dzīvojat Rīgā, tad šos pakalpojumus varat saņemt bez maksas. Pievienoju vienu no piemēriem, kur varat painteresēties vairāk par pašpalīdzības grupām:

http://www.ld.riga.lv/tl_files/socdienests/DC%20Ridzene/DC%20Ridzene-Paspalidzibas_nodarbibu_saraksts-v1_2013.PDF

Nepārvērtiet vecāku problēmu par savu, jo tad nemaz nemanot kļūsiet par līdzatkarīgu personu. Vecākiem pašiem ir jāiemācās tikt ar savu dzīvi galā, tāpat atrast dzīves jēgu. Atkarīgās personas bieži meklē kādu, kas uzņemtos rūpes par viņiem, esot bezpalīdzīgi un nevarīgi.

 

Lai Jums jauka diena!

Ar cieņu, Laima Valpētere
Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1451 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 25.05.2013

Labdien, vai varat mani pakonsultēt kur vispār var apgūt sociālā darbinieka profesiju? Un kādām prasmēm strādājot šajā amatā būtu jāpiemīt? Uz kādu ideju balstās sociālais darbs kā tāds?
Paldies!

Anna

Labdien, Anna! Priecājos, ka izrādāt interesi par sociālā darbinieka profesiju. Jāteic, ka neesat vienīgā, kurai ir radies šāds jautājums, diskusijas par šiem jautājumiem ir radušās arī starp daudziem sabiedrības locekļiem. Līdz ar to pieņemu, ka Jums sniegtā atbilde noderēs arī citiem interesentiem un mūsu portāla lasītājiem.

Ja vēlaties apgūt sociālā darbinieka profesiju, tad pašreiz Rīgā šādas studiju iespējas piedāvā tādas augstākās izglītības iestādes kā Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Universitāte, Psiholoģijas augstskola, Vadības un sociālā darba augstskola „Attīstība”, Latvijas Kristīgā akadēmija, savukārt ārpus Rīgas iespējams studēt Daugavpils Augstskolā vai Liepājas Universitātē. Detalizētu informāciju par studiju programmu vai studiju norisi skatiet augstskolu mājas lapās.

Informācija par sociālā darbinieka prasmēm iesaku apskatīt profesijas standartā. Pieejams internetā:

 http://www.niid.lv/files/prof_standartu_registrs/socialais_darbinieks.pdf

Savukārt, runājot par Jūsu jautājumu izskaidrot sociālā darba ideju, saskatu nepieciešamību atsaukties pēc Latvijas likumdošanas Sociālās palīdzības un pakalpojuma likumu, kas nosaka, ka sociālais darbs ir: profesionāla darbība, lai palīdzētu personām, ģimenēm, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt vai atjaunot savu spēju sociāli funkcionēt, kā arī radīt šai funkcionēšanai labvēlīgus apstākļus” (..)Sociālā darba mērķis ir palīdzēt personai, ģimenei un personu grupai noteikt, atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, attīstot pašas personas resursus un iesaistot atbalsta sistēmas. [1]

[1] Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums 

Ceru, ka būšu palīdzējusi atrast atbildi uz Jūsu jautājumu! Vēlu veiksmi Jums turpmāko ceļu meklējumos!

Ar cieņu, sociālā darbiniece Laima Valpētere

 



 


Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1947 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 25.05.2013

Sveicināti! Sakiet,lūdzu ar ko skaidrojama cilvēka vientulība no dievišķā viedokļa? Ko par vientulību runā bībele?Vai tā ir vēlama? Vai tomēr cilvēks ir radīts attiecībām?
Paldies! Silgita

Labdien!

 

Vientulība ir pamatā nelaimīgas dvēseles stāvoklis. Pirmsākumi tam ir meklējami Bībelē aprakstītās grēkā krišanas stāstā. Bet mazliet cits vārds - vienatne ir jau ar pozitīvu nozīmi, kas raksturo cilvēku, kurš viens būdams, tomēr jūtas labi, brīvi un harmoniski. Šajā ziņā vientulība ir grēka sekas, kas noveda pie pirmās lielās attiecību saraušanas ar Dievu. Grēks, kura pamatā ir sava es stādīšana augstāk par visu, nolemj cilvēku vientulībai un ar to saistītām ciešanām. Bībele apraksta, ka tas atsvešināja cilvēku no dabas, ka tā izdeva ērkšķus. Tas iedragāja attiecības ar līdzcilvēkiem, ka skaudībā Kains nokāva savu brāli Ābelu. Kains ar to tika nolemts vientulībai - "tekulis un bēgulis", kas pasaulē vairs nerod miera un laimes. Cilvēks savā vainas apziņā vairs nejutās brīvs un vienots ar dabu ar līdzcilvēkiem un visa Radītāju. Tāda situācija ir arī mūsdienu pasaulē, kurā cilvēks galu galā jūtas svešs, nepiederīgs un neiederīgs. To izraisa gan vainas apziņa, kas grib slēpties, vai arī totāls paškritikas trūkums lepnībā, kas redz vairs tikai sevi. Lai kāds būtu iemesls, cilvēks var atrasties cilvēku pūlī, bet viens un nevienam īsti nevajadzīgs. Virtuālajā interneta vidē tam var būt simtiem draugu, bet neviens nav īsts un tavējais. Pat ģimenē vari atrasties starp radiem, bet pāri nodarījumi, mīlestības un piedošanas trūkums liek noslēgties sevī. Vientulība ir kā depresijā, dusmās un bailēs noslēdzies cilvēks. Grēka dēļ ir arī nespēks mīlēt un būt vienmēr laimīgam. Tas dzen izmisumā. Jo mīlēt - nozīmē just. Tas nozīmē just arī citu nepilnības un tāpēc tas sāp. Taču bēgt no sāpēm un ieslēgties sevī nozīmē apslāpēt vai pat nogalēt mīlestību. Lūk vientulība ir šīs grēkā kritušās pasaules likteņa traģika. 

Tomēr tas nav viss, jo Bībele stāsta, kā Dievs sper soļus šīs grēka izraisītās vientulības pārvarēšanai. Piedošana un mīlestība, kuras iemiesojums un starpnieks ir Jēzus Kristus, dziedina vainu, izlīdzina grēku - salīdzina un vieno atkal debesis un zemi. Dieva Gars atjauno cilvēkā mīlestību, mieru un prieku. Tas atjauno sabrukušos attiecību tiltus. Tā ir cerība dzīvei un attiecībām, kas vieno cilvēkus un Dievu. Tas pat vientulību pārvērš par vienatni, kas vairs nav šķirta no sevis paša un no Dieva. Dieva mīlestība rada laimi. Bet cilvēka samaitātās grēka dabas ietekme aizvien rada šo pretrunu, ka cilvēks īsti nespēj būt viens, nedz īsti arī kopībā ar citiem. Tāpēc katru dienu nepieciešams dziedinājums piedošanā, kas pārvar grēka atšķirtību un atjauno attiecības. Šajā laikā līdz mūžībai, kamēr esam dzīves ceļā, cilvēks izjutīs šīs pasaules mainīgo likteņa duālismu, kas brīžiem sniedz piepildījum, bet brīžiem iztukšo. Cilvēks ir radīts attiecībām, bet tām ir nepieciešama Dieva svētības dāvana. To izsaka slāpes pēc vienojošas mīlestības un laimes un tās piepildījums ģimenē.

Jau pirmsākumos vēl pirms grēkā krišanas Dievs sacīja: "Nav labi cilvēkam būt vienam.." 1.Moz. 2:18" Tas liecina, ka cilvēks ir radīts attiecībām. To izsaka Kristus vārdi, ka - augstākais likums ir mīlēt Dievu un tuvāko, kā sevi pašu. (Marka 12:29-30)  Cilvēks ir radīts ģimenei. Tomēr pat tie, kas ir izvēlējušies ģimeni un aktīvu dzīvi sabiedrībā, ir aicināti atrast laiku sev pašam un vienatnei ar Dievu. Tās ir slāpes pēc vienatnes un nedalītām attiecībām ar Dievu. Šīs slāpes nespēj aizpildīt cilvēki vai lietas. To spēj aizpildīt tikai Dievs pats.  1. Korintiešiem 7:5 apustulis Pāvils raksta: "Nenovērsieties viens no otra, kā vien savstarpēji vienojoties – uz laiku, lai atbrīvotu sevi lūgšanai un tad atkal varētu būt kopā.." Bet ir cilvēki, kam ir dāvana un aicinājums būt vieniem, tad tomēr arī tiem ir aicinājums kalpot sabiedrībai. 

Vācu kristīgais domātājs Dītrihs Bonhēfers pievēršas arī šai tēmai savā darbā "Dzīve kopībā" un redz šo attiecību duālismu starp vienatni un sabiedrību, kura savu piepildījumu atrod kopīgās un personīgās atjaunotās attiecībās ar Dievu. ”Ja tu nevēlies būt vienatnē, tad tu atmet tev domāto Kristus aicinājumu un nevari piedalīties aicināto kopībā. [..] Ja tu ignorē brāļu kopību, tad atmet Jēzus Kristus aicinājumu, un tā tava vienatne tev kļūst tikai par postu. [..] Katrai ir savi bezdibeņi un bīstamības. Kurš vēlas būt sabiedrībā un izvairīties no vienatnes, tas nonāk vārdu un jūtu tukšumā; kurš meklē vienatni bez kopības, tas nonāk ārišķībās, pašapmāna un šaubu bezdibenī. Kurš nespēj būt vienatnē, lai sargās no kopības. Kurš neatrodas kopībā, lai sargās no vienatnes. Diena kopībā būs neauglīga kā atsevišķam cilvēkam, tā arī sabiedrībai, ja nebūs dienas, kas pavadīta vienatnē."

Lūk!

Vientulība vai vienatne, tas ir cilvēka likteņa duālisms - svētība un lāsts. Dāvana un krusts. Katram savs un visiem kopīgs. Ir lietas, kas piepildās tikai kopībā. Bet ir lietas, ko cilvēks var izcīnīt tikai vienatnē.

 

Ar cieņu, mācītājs Ivars Jēkabsons

 

Kategorija: Mācītājs | Skatījumu skaits: 1464 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 04.05.2013

Sveicināti! 
Iespējams tāpat kā daudzas mātes mani nomoka jautājums par bērniem un viņu izglītošanu.  Es vēlētos noskaidrot kā motivēt bērnu mācībām.Šķiet, ka tieši pedagogs ir tas cilvēks, kurš spētu šo jautājumu risināt.Ceru,ka neizklausīšos pēc izmisušas mātes, bet brīžiem jūtos bezcerīgi. Ar citiem bērniem problēmu man nav. Tikai ar jaunāko. Pēc mēneša dēlam jau skolas beigas. Par skolas jautājumiem esmu runājusi ar klases audzinātāju, bet izmaiņu nav. Manam dēlam, kuram ir tikai 10gadi iet grūti ar mācībām. Īpaši matemātiku. Tās ir gluži kā zobu sāpes. Viņš pat kļūst agresīvs, jo vienkārši daudz ko neizprot. Ņemt privātskolotāju nevaru atļauties. Vispār viņam ir gudra galva, bet viņš nekādi nevar saņemties. Patīk tikai sports. Ko Jūs man ieteiktu?Kā man viņu motivēt? Un palīdzēt mācību procesā?Kas viņam varētu palīdzēt..piemēram tajā pašā matemātikā?


Labdien, cien. Linda!

Atbildot uz Jūsu jautājumu:

Nevēlēšanai mācīties ir vairāki iemesli, piemēram:

  • Bērnam var būt grūti mācīties, jo viņš ir „iekavējis” pirmo 2 gadu materiālu matemātikā un viņam tagad ir grūti apgūt esošās tēmas;

  • Bērnam var būt konflikts ar skolotāju vai vienklasniekiem un tā deļ var pazust interese mācīties;

  • Bērns neredz mācību jēgu, tā kā viņa apkārtnē pieaugušie strādā nekvalificētu darbu, saņem labu atalgojumu un bērns redz līdzīgā perspektīvā sevi, kur matemātikai nav liela loma.

Motivēt bērnu mācīties var dažādi:

  • aizliegt izmantot televizoru, datoru, dažādas spēles, kamēr bērns nekļūs atbildīgāks pret mācībām;

  • pievērst vairāk uzmanības, kā var matemātiku izmantot ikdienā, piemēram:

  • saskaitīt pirkumu vērtību;

  • sastādīt ģimenes budžetu atbilstoši patēriņam

  • saskaitļot dažādu materiālu daudzumu remontējot dzivokli;

  • pastāstīt bērnam, ko nozīmē atlaides % un kā viņas veido preces cenu;

  • idividuālajās sarunās paskaidrot bērnam, ar ko atšķirās izglītots cilvēks no mazizglītota, piemēram, pat ļoti labs sportists izskatīsies apkārtējo acīs slikts, ja nespēs skaitīt un rakstīt bez kļūdām.

Vēlu Jums veiksmi bērnu audzināšanā!

Ar cieņu, Raisa.


Kategorija: Sociālais pedagogs | Skatījumu skaits: 1634 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 30.04.2013

Labdien.
Laikam esmu nonākusi apburtā lokā un pati vairs neredzu izeju no savas situācijas. Dzīvoju ar vīru un trim meitām māsas mājā. Sākot ģimenes kopdzīvi vienmēr domāju, ka beidzot būs piepildījusies daļa no mana dzīves mērķa. Bet kaut kur dzīves ceļā apmaldījos. Šobrīd mans vīrs nestrādā un es viena uzturu ģimeni. Jā, mūs ļoti smagi skāra krīze valstī.Vīrs neko nedara. Sākumā pēc atlaišanas no darba bija depresīvs, bet tagad viss it kā labi, bet augām dienām viņš to tik vien dara kā sēž mājās un spēlē datorspēles. Reizēm man šķiet, ka viņa nemaz nav. Kā sieviete vienmēr esmu vēlējusies, lai vīrietis par mani arī spētu rūpēties. Bet to vairāk nejūtu.Esmu izmēģinājusi visu ko. Pat nemaksājusi par internetu, bet tas neko nemaina. Izņemot to, ka viņš sāka staigāt apkārt un es sabijos, ka būšu izjaukusi pati savu ģimeni. Dažreiz šķiet, ka viss manas vainas pēc. Varbūt arī man aiziet no darba... Bet nezinu vai tas ko mainīs. It kā saņemam atbalstu no sociālā dienesta. Mans darbinieks ieteica man meklēt palīdzību pie psihiatra. Bet es nevaru to atļauties, jo meitām jāmaksā par dārziņu un ēst jāpērk.
Sakiet lūdzu, ko man iesākt? Varbūt man samierināties?Varbūt to visu var atrisināt citādi? Bet vēlētos saglabāt anomitāti, lai vīram nākotnē nebūtu problēmas, jo viņš tā jau ir depresīvs.
Ar nepacietību gaidīšu atbildi.Inga

Labdien Inga!

Pēc Jūsu stāsta saskatu datorspēļu atkarību Jūsu vīram un līdzatkarības iezīmes arī Jums. Jūs stāstāt, ka vīrs pēc atlaišanas no darba bija depresīvs, šobrīd spēlē datorspēles un pat pēc Jūsu lūgumiem un darbībām situācija nav mainījusies. Tomēr vēlos Jūs iedrošināt nepadoties un neatstāt esošo situāciju tādu kāda tā ir pašreiz! Neatstājiet ne sevi, ne bērnus novārtā, jo Jūsu un vīra spēkos situācija ir izmaināma, ja vien problēma tiek atzīta. Nevainojiet sevi un neignorējiet savas sajūtas, jo tās Jums šobrīd pasaka būtisko! Līdz ar to, noteikti ieteiktu gan Jums, gan vīram meklēt atbalstu pie psihologa vai atkarības profilakses speciālista, kura apmaksu var izskatīt Jūsu pašvaldībā esošais sociālais darbinieks.

Papildus informācija par Rīgā esošajiem atkarības profilakses speciālistiem sk,šeit:

http://www.narcomania.lv/pub/index.php?id=125&gid=60&lid=601

Vēlu veiksmi un harmoniju Jums un Jūsu ģimenei!

Ar cieņu, sociālā darbiniece

Laima Valpētere



Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1500 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 29.04.2013

Labdien, sakiet lūdzu kādos jautājumos mani var konsultēt sociālais darbinieks?
Nezinu vai šis jautājums varētu būt tāds, kur man varat palīdzēt, tomēr riskēšu jautāt..jo sliktāk jau man nepaliks. Diemžēl dzīvē gadījies tā, ka pēc 20gadu kopdzīves esmu zaudējusi vīru un palikusi viena ar trim bērniem(5, 15 un 20gadu veci). Esmu dzirdējusi, ka patiesībā varu pieprasīt palīdzību no Valsts, jo tagad esmu atraitne bet nezinu, kur tas ir un kas man jādara. Pati algotu darbu nestrādāju. Dažreiz vienīgi piestrādāju par frizieri un tirgū. Naudu man sūta arī vīra tēvs no Vācijas. Ar bērniem dzīvojam pieticīgi, tomēr pēc vīra zaudējuma jūtos sašutusi un bail, ka vairs viena nespēšu savilkt finansu maciņu.
Marta

Labdien,Marta!

Prieks, ka meklējat palīdzību un atklājāt savu stāstu. Jūsu uzdotais jautājums ir sociālā darbinieka kompetencei atbilstošs.

Cik noprotu vīra zaudējums noticis nesen un šobrīd esat sašutusi par esošo situāciju un īsti nezināt kā turpmāk sevi un ģimeni nodrošināt finansiāli bez vīra atbalsta. Iepazīstot Jūsu aprakstīto situāciju varu Jums ieteikt vērsties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā un nokārtot apgādnieka zaudējuma pensiju. Lai noskaidrotu tuvāk Jūsu dzīvesvietai esošās filiāles atrašanās vietu, apskatiet VSAA mājas lapu, lūk arī links un papildus pieejamas koordinātes:

http://www.vsaa.lv/lv/kontakti/kontaktinformacija

Ceru,ka būšu Jums palīdzējusi, droši rakstāt vēl, ja rodas papildus jautājumi par sociālu un psihoemocionālu atbalsta nepieciešamību!

Ar cieņu, Laima Valpētere

Kategorija: Sociālais darbinieks | Skatījumu skaits: 1474 | Pievienoja: lienec7344 | Datums: 29.04.2013

1 2 3 4 »